Let's Learn, Division Placemat

Let's Learn, Division Placemat

Regular price
$4.99
Sale price
$4.99
Regular price
$0.00
Sold out
Unit price
per 
Shipping calculated at checkout.

Practice the division table and do every day math problems using division. Ask your parents or an older sibling to write division problems in the spaces provided on the back side to challenge yourself. Check your answers with your parents. As your division skills grow, the problems can become more challenging! MADE IN USA Safety-Approved Award Winning Anti-bacterial - Wash with dish soap; placemats dry quickly. Use dry erase or washable markers. Kids can also wipe clean with paper towel or eraser. A spray bottle is fun too! Used in homes, schools and on the go,travelling or in a restaurant. Age Recommendation: 2 - 6 Lightweight and durable. Dimensions: 17.5" x 11.5"